Пн-Пт с 09:00 до 18:00,
Сб, Нед.- вихідний

Особливості газового зварювання

Особливості газового зварювання

27.01.2022
0

Найбільш поширеним видом з’єднань металевих виробів є газове зварювання. У цьому процесі застосовується зварювальний газ, який отримують у результаті хімічних реакцій. Сама технологія газового зварювання актуальна і тепер, хоча має більш ніж 100-річну історію.

Переваги та недоліки газового зварювання

Газове зварювання металевих виробів – найпростіший тип зварювання, використання якого не потребує дорогого обладнання. Зварювальну суміш або газ можна купити в будь-якому магазині, що спеціалізується на будівельних матеріалах.

При газовому зварюванні не потрібно мати потужне джерело енергії та захисне середовище. Полум’я контролюється за допомогою регуляції потужності, різних видів та ступеня прогріву деталей.

Серед недоліків такого типу зварювання треба виділити:

●         повільне нагрівання металу;

●   низька концентрація тепла, що є наслідком широкого розповсюдження зони тепла;

●   висока ціна палива або електроенергії;

●   знижена ефективність газового зварювання;

●       немає автоматизації.

Також спеціалісти вважають, що при використанні технологій газового зварювання є великий ризик пожежі або вибуху компонентів при зберіганні або перенесенні до місця проведення робіт.

Сукупність переваг та недоліків газового зварювання визначає вибір спеціалістів за різних умов виконання. Слід зазначити, що такий тип з’єднання буде популярним ще багато років.

Обладнання та матеріали

Щоб виконати необхідні роботи, потрібно придбати цілий набір пристосувань для газового зварювання. Серед потрібного обладнання слід виділити:

●         газовий генератор, що є джерелом ацетилену;

●   балон із киснем для того, щоб забезпечити процес горіння;

●   газовий редуктор;

●   набір клапанів, що мають підвищити безпеку застосованого обладнання;

●   спеціальний газовий шланг для пуску газу;

●   газову горілку;

●       різні види припоїв та флюсів.

Пальники бувають звичайними та інжекторними. При використанні цього приладу треба контролювати вихідну швидкість газу, довжину полум’я і температуру. Флюс для зварювання обирають на основі відомих характеристик металу та робіт, що потребують виконання.

Для припою застосовують дріт, що є джерелом додаткового металу при зварюванні. Якщо потрібно підрізати виріб, то замість пальника використовують різак. Також часто використовуються слюсарні інструменти.

Види та призначення газів

Газ обирають залежно від технічних параметрів процесу зварювання та різання металів. Для створення суміші використовують:

●   кисень, що є каталізатором плавлення та стабільності горіння;

●   ацетилен;

●   метан;

●        пропан;

На правильний вибір потрібного газу впливає товщина металу, з яким доведеться працювати. Його легко зробити, якщо вивчити спеціальні характеристики включно з розрахунками та досвідом застосування газів за різних умов.

Практичне застосування газового зварювання

Газове зварювання – це універсальний метод. Його часто використовують у ремонті кузовів та в інших ситуаціях, де потрібно варити листову сталь.

Газове зварювання використовують при:

●   монтажі труб, що мають діаметр 50 мм;

●   зварюванні кольорових металів та сплавів;

●       зварюванні виробів, зроблених із чавуну.

Завдяки газовому зварюванню можна усувати недоліки різних видів лиття. З цією метою застосовують з’єднання з чавунними, бронзовими та латунними прутками. Легкість методу пояснює його застосування при ремонті, в сільському господарстві та будівельно-монтажних роботах.

Reviews 0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_viber Viber