Пн-Пт с 09:00 до 18:00,
Сб, Нед.- вихідний

Вибір блоку рідинного охолодження

Вибір блоку рідинного охолодження

28.01.2022
0

Сучасні зварювальні пальники потребують тимчасового відпочинку, що зумовлено тривалістю процесу на високому зварювальному струмі. Через «перепочинок» знижується продуктивність. Але це питання можна вирішити, якщо під рукою є блок рідинного охолодження. Цим пристроєм обладнані апарати аргонодугового та напівавтоматичного зварювання. Такі прилади сприяють тривалому періоду роботи зварювального пальника при високому струмі.

Переваги

Ця частина має такі переваги:

●   потужний потік охолоджувальної рідини;

●        ефективність охолодження;

●   невеликі розміри;

●   порівняно мала вага;

●       легкість обслуговування.

Використання блоку рідинного охолодження робить зварювальний апарат важким та збільшує його габарити, але можливість тривалої роботи при силі току до 400 А перевершує всі недоліки. Використання спеціалізованого пальника разом із блоком рідинного охолодження дозволяє використати весь потенціал зварювального обладнання. Також рідинне охолодження більш ефективне, ніж повітряне.

Як діє блок рідинного охолодження

Зварювальний пальник з рідинним охолодженням обладнаний трьома шлангами. Один із них використовується для того, щоб подавати захисний газ, а інші – для охолоджувальної рідини. Сам блок складається з таких елементів:

●   електромотора;

●         насоса;

●         радіатора;

●     вентилятора;

●         розширювального бачка для рідини.

Корпус виробляють зі сталі, а спереду або збоку може бути шкала для контролю рівня рідини. Основними характеристиками блоку є:

●         напруга мережі живлення;

●   потужність електричного приводу;

●   потужність охолодження;

●   місткість баку;

●        номінальна продуктивність потоку;

●       габарити й маса.

Якщо зварювання потрібно зробити при низькій температурі, то пальник охолоджується за допомогою рідин, які не замерзають.

Як вибрати

Конструкції пальника з рідинним охолодженням застосовуються тільки з блоками рідинного охолодження. Такі пальники використовуються:

●   для процесу аргонодугового зварювання (TIG) – на струмах понад 200 А;

●         при напівавтоматичному зварюванні (MIG/MAG) – при струмі понад 350 А.

Блок рідинного охолодження обирають згідно з моделлю зварювального апарату. Такі пристрої мають різну місткість бака та охолоджувальну потужність.

Поради із застосування

Перед початком експлуатації блоку рідинного охолодження потрібно ознайомитися з основними положеннями:

  1. Не можна використовувати звичайну чи дистильовану воду. Для охолодження зварювальних апаратів можливо застосовувати лише спеціальну рідину, яка не замерзає;

  2. Для того, щоб заповнити бак, треба використовувати чисту рідину, тому що суміші можуть вивести з ладу обладнання. Залити її можна, використовуючи спеціальні пристосування;

  3. Після активації пристрою рівень рідини в баці буде знижуватись, тому її потрібно доливати;

  4. Перед увімкненням живлення треба подивитись, щоб усі кабелі були цілі та правильно під’єднані;

  5. При першому запуску в трубах, радіаторі та насосах може бути повітря. Рідина може не циркулювати, тому пристрій треба перезавантажити.

Якщо виконувати всі ці рекомендації, то блок рідинного охолодження або зварювальний апарат працюватиме досить тривалий час.

 

Рекомендовані товари
Reviews 0

Написати відгук

Увага: HTML розмітка не підтримується. Використовуйте звичайний текст.
icon_viber Viber