Виріб, що застосовується для подачі струму до зварювального електрода, називається електродотримачем. Також він призначений для тримання електроелемента у потрібному положенні під час ручного дугового зварювання.

Затискні пасатижні електродотримачі складаються з пружинного фіксатора, який спеціальними губками з латуні затискає електрод і тримає його в необхідному положенні під час зварювання.

Гвинтові електродотримачі складаються з верхнього оборотного елемента зі спеціальним проміжком, що фіксує електрод у потрібному стані.

Зазвичай електродотримач з’єднується спеціальним кабелем довжиною трохи більше 5 м. Довші дроти переважно мають більший переріз.

Як підібрати найкращий електродотримач

Для процесу зварювання замало одного лише інвертора. Знадобиться також фіксатор маси та електродний тримач, які за допомогою роз’єму та кабелю монтуються у службові гнізда на передній частині пристрою.

Причиною виходу з ладу електродотримачем можуть стати:

  • різні механічні несправності: падіння з висоти, порушення корпусу, деформація під впливом потужних предметів;
  • спалах на сполучній ділянці кабелю;
  • вихід з ладу робочої пружини;
  • стирання затискних губок або відмова запобіжних накладок.

Сьогодні виконавці зварювальних робіт іноді віддають перевагу саморобним електродотримачам. Але не варто вибирати такі пристрої, оскільки вони мають істотні недоліки. Насамперед може статися перегрів рукоятки внаслідок поганого контакту в низькоякісному приладі, що часто трапляється при роботі на великому струмі. Крім того, на поверхні приладу утворюється недопалок згорілого електрода, позбавлятися якого доводиться за допомогою пасатижів, що викликає багато незручностей.

Тому електродотримачі слід купувати лише у перевірених постачальників.  

Вимоги до електродотримачів

Ідеальний за своєю якістю електродний тримач має фіксувати одразу кілька діаметрів електродів. Сьогодні найчастіше застосовуються модифікації на 200 А для дрібних робіт, а також більш вимогливі до струму моделі на 400 А – для промислового зварювання. Будь-яка з них повинна забезпечити затискання електроду відразу у кількох положеннях, щоб виключити можливість його руху під час зварювання.

Тильні ділянки губок обов’язково мають бути оснащені спеціальними пазами для електрода. Вони фіксуються під певним кутом до ручки, щоб не допустити неконтрольованих переміщень розхідника.

Час його заміни в електродотримачі не повинен перевищувати 3-4 с. Сама процедура має бути легкою та швидкою, що дозволить оператору відпрацювати якнайбільше електродів.

Серйозні вимоги висуваються і до механічної надійності електродотримачів. Під час роботи кабель часто зачіпається ногами, внаслідок чого тримач збивають на тверду підлогу. Тому вимоги до його міцності підвищені.

Також необхідно, щоб долоня зварювальника була надійно захищена від фрагментів розжареного металу. Звичайні робочі рукавички не завжди можуть захистити від такої небезпеки. Тому багато сучасних електродотримачів оснащені спеціальним відбивачем. Це пластина округлої форми, яка розташована між рукояткою та фіксаторами. Вона надійно захищає руки від бризок та іскріння.

Які бувають електродотримачі

Тримачі електродів відрізняються великим розмаїттям модифікацій, але більшість відомих раніше видів сьогодні не випускаються.

Найпопулярніший та найзатребуваніший сьогодні важільно-пружинний варіант, оснащений нерухомими або динамічними губками. При його використанні утворюється мінімальний недопалок, а затискний елемент практично не підгорає.

Оптимальна будова електродних тримачів забезпечує недоступність усіх металевих струмопровідних частин під час виконання завдань робітниками.

Компанія Gradient пропонує великий вибір електродотримачів, які відповідають усім сучасним нормам та вимогам. Придбати якісний товар ви можете з доставленням на будь-яку адресу.