Як будь-яке обладнання, зварювальні інвертори виходять з ладу з різних причин. До них належать неякісне виготовлення, конструктивні недоліки та порушення правил експлуатації. Ці прилади доволі прості, тому визначити причини несправностей дуже просто.
Основні прояви несправностей
Вихід із ладу зварювальних інверторів може проявлятись таким чином:
- Зварювальний інвертор не працює при приєднанні до електромережі. У цьому випадку потрібно перевірити напругу, цілісність запобіжників та вірогідність обриву струмових обмоток. Електрод може залипати на поверхні, що обробляється, в місці перетворювача утворюється гул. Це все є наслідком замикання в трансформаторних обмотках, несправності діодів, слабких контактів, низької напруги у мережі живлення або помилки при виборі функціонального режиму зварювального апарату.
- Зварювальний інвертор перегрівається, вмикається лампочка перегріву, а потім пристрій сам по собі вимикається. До таких наслідків призводить тривала робота зварювального апарату або неефективність функціонування внутрішнього вентилятора. А ще причиною може бути використання механізмів у приміщеннях, насичених пилом. Якщо рівень пилу знизити немає можливості, то апарат треба періодично розбирати та очищати головні вузли.
- Пристрій вмикається, але не варить. Причиною цього може бути занадто довгий шнур подовжувача, підпалені контакти та обрив кабелю.
Коли інвертор перегрівається, він починає погано виконувати свої функції або зовсім не генерує дугу. Більшість моделей, що представлені на ринку, мають вбудований захисний пристрій. Але бувають випадки, коли захист не працює. Тоді треба просто вимкнути прилад хвилин на 30, щоб він охолонув, а потім його можна використовувати повною мірою.
Діагностика
Якщо з корпуса виділяється дим і відчувається запах гару, то це свідчить про серйозну поломку. Тому в цьому разі потрібно звернутися до фахівців сервісного центру. Усунення несправностей потребує досвіду та розуміння всіх нюансів роботи приладу.
Коли несправність не дуже критична, її можна продіагностувати і відремонтувати механізм своїми силами. Спочатку потрібно зняти корпус та подивитися всі частини пристрою. Іноді на ринку є моделі, де спостерігається неякісна пайка та погана ізоляція проводки. Тобто, треба лише усунути ці недоліки, щоб апарат знову почав працювати.
Також не важко зрозуміти, яка деталь вийшла з ладу. Якщо на цій частині є потемнілі ділянки, тріщини та ознаки короткого замикання, то це явно свідчить про вихід із ладу. Несправні частини потрібно замінити. На цих частинах є маркування, що дозволить швидко знайти аналог для заміни.
Якщо при огляді не виявлено пошкоджень, треба скористатися мультиметром. З його допомогою перевіряються усі складові плати, транзистори та інші частини. Усі підгорілі ділянки та обриви повинні бути виправлені. Контакти також треба перевірити й при необхідності зачистити звичайною гумкою.
Діодні мости також виходять із ладу. Щоб продіагностувати несправність такої частини, потрібно випаяти її зі схеми, а потім пройтись по ній мультиметром.
Але якщо після цих операцій зварювальний інвертор не працює, то потрібно звернутись до фахівців. Самостійно ремонтувати апарат не потрібно, щоб не було небажаних наслідків.
Перегрів – одна з частих проблем зварювального інвертора. Вона виникає при тривалому функціонуванні пристрою та може бути усунена простим вимкненням приладу. Але є ще інші несправності, які можна усунути самостійно. Більш серйозні проблеми повинен виправити кваліфікований спеціаліст.