Процес монтажу та ремонту газових трубопроводів на сьогодні став дуже актуальним. Тому робота у цій сфері є завжди, але виконуватися може тільки високо кваліфікованими зварювальниками. 

Яку конкретно технологію обрати для зварювання елементів газового трубопроводу залежить від матеріалу труб, їх діаметру та товщини стінок. Відштовхуючись від цих параметрів застосовують такі види зварювання: 

  • Аргонодугове зварювання (TIG);
  • Ручне електродугове зварювання (MMA);
  • Механізоване зварювання (MIG/MAG);
  • Газове зварювання;

Щоб розібратися краще в особливостях кожного виду, розглянемо їх більш конкретно.

Аргонодуговий спосіб 

Внаслідок високої потужності електрична дуга розтоплює кромки газових труб, які з'єднуються та присадний пруток. Не забувайте використовувати аргон для того, щоб кисень не потрапляв до робочої зони. Це забезпечує захист від руйнування вольфрамового електрода, окислення та допоможе отримати якісний, надійний шов. 

Технологію TIG обирають у випадках, коли труби газопроводів виготовлені з тонкостінних труб. 

Ручне електродугове зварювання

Одна з найпопулярніших технологій. В цьому заслуга простоти, доступності та низької ціни даного методу зварювання. 

Цей метод дозволяє нам отримати якісне з'єднання деталей трубопроводу та виконувати роботу у будь-якому положенні. Розтоплений метал стрижня електроду та кромок труб, які зварюються - утворюють єдину зварювальну ванну, далі відбувається процес кристалізації після якого отримуємо зварювальний шов.

Механізоване зварювання

Цей метод дозволяє виробляти нероз'ємні з'єднання газових труб, при чому як низьколегованих та високолегованих сталей. 

Процес такої технології зварювання ґрунтується на тому, що потужна електрична дуга здатна нагрівати до температури розтоплення кромки труб та присадний дріт. Зону зварювання у цьому випадку захищає газ, який постійно подається у робочу зону. 

Газове зварювання

Дана технологія не дає змоги забезпечити високу надійність та якість з'єднання при зварюванні газових труб. А все через те, що утворюється широка зона термічного впливу та пониження механічних характеристик металу.

Підсумовуючи скажемо, який саме спосіб вибрати вирішуєте Ви, відштовхуючись від функціонального призначення газопроводу та параметрів труб. Та наголошуємо, що перед початком робіт не забувайте дуже ретельно очистити торці труб, що з'єднуються.