Плазморіз, на відміну, від зварювального апарату, необхідний у будівництві, СТО та виробництві, адже там без нього не обійтись. Все більше підприємств оснащуються ділянками плазмового різання. Свою популярність цей метод здобув завдяки здатності швидко та якісно розрізати майже будь-який метал, що оптимізує робочий процес. 

Ще кілька переваг цього методу: 

  • можливість виконувати фігурне різання, не утворюючи деформації та окалин; 
  • впливає тільки на місце різу;
  • майстру не потрібно докладати зусиль, досить просто вести пальник потрібною траєкторією; 

Переваги очевидні, але головне, що потрібно знати - як обрати апарат для плазмового різання, на що потрібно звернути увагу, щоб він відповідав Вашим потребам та міг впоратись з поставленими задачами. 

Як правильно обрати плазморіз? 

  • Сила струму та товщина металу, який будуть розрізати. Сил струму - дуже важливий аспект при виборі апарату. Від цього залежить, яку товщину можна ним різати та наскільки швидко. Чим вища сила струму, тим швидше буде виконуватись різання металу. Невеличка пам'ятка: для високолегованих сталей та чорних металів - 4 А на 1 мм товщини металу, а для кольорових металів -  6 А на 1 мм товщини металу; 
  • Тривалість включення. Це наступний важливий параметр - який час (робочий цикл - 10 хв) апарат може працювати без перерви. Все це позначається у характеристиках, які дає виробник. Для побутових умов буде досить ПВ 40%, а для виробничих потреб ПВ 60-80%;  
  • Потужність компресору. Одна з умов роботи плазморізу - подача стиснутого повітря. Для виконання якісної роботи повинна бути стабільна подача повітря. Одні апарати з вбудованим компресором, а інші потребують зовнішнього підключення. Продуктивність компресору повинна бути на 20-30% більша, ніж повітря, яке споживається пристроєм для різання; 
  • Довжина шланга пакету. При виборі потрібно враховувати, як далеко Вам потрібно буде відходити від апарату. У плазморізів довжина кабелю буває від 1,5 до 8 м.
  • Витратні матеріали. До них відноситься сопла й електроди. При виборі слід звернути увагу на якість. Краще обрати дорожчі матеріали, які будуть працювати довше, ніж неякісні, але дешевші.
  • Гарантійні умови. Завжди купуйте тільки у перевірених виробників, які надають гарантійні умови та мають свій сервісний центр.

Ми розкрили основні нюанси при виборі апарату для плазмового різання металу. Якщо у Вас залишились питання, то ми з радістю допоможемо Вам відповісти на них та підібрати плазморіз.