Підводне зварювання на сьогоднішній день демонструє, чого може досягти людська винахідливість і постійні зусилля для вдосконалення технологій, в основному для економії величезних інвестицій в морські споруди, які були пошкоджені і потребували ремонту.

Що там, глибоко в воді? 

Переваги підводного зварювання мають економічну природу, тому що підводне зварювання для морських робіт з технічного обслуговування і ремонту дозволяє обійтися без необхідності витягувати конструкцію з моря, а це економить багато дорогоцінного часу. Якщо подумати про підводне зварювання корпусу корабля або частково зануреної бурової вишки, то розумієте, що альтернатива може бути надзвичайно дорогий, якщо взагалі можлива.

Обмеження підводного зварювання пов'язані з неминучою громіздкою і дорогою установкою, яка забезпечує зварника всієї необхідної підтримкою, для дихання, для захисту від холоду, для спеціального зварювального устаткування, для камери дистанційного спостереження, для спеціальних форс-мажорних обставин.

Це ризиковано?

Основними ризиками для зварника, що виконує підводне зварювання, є велика ймовірність ураження електричним струмом, можливість утворення в дузі сумішей водню і кисню в повітряних кишенях, які можуть призвести до вибуху, і спільна небезпека, яку несуть дайвери. Цікаво, що небезпека утоплення не включена в список небезпек підводного зварювання.

Спочатку не було ніяких вимог до якості. Підводне зварювання просто застосовувалася для зварювання певної ділянки до тих пір, поки не буде виконано більш ретельний ремонт. Але з накопиченням великої досвіду, амбітні компанії об'єднали свої зусилля, щоб поліпшити результати і встановити досяжні специфікації.

Отже, продовжимо ...

… А тепер більш докладно про підводне зварювання. Існує три основних способи виконання підводного зварювання. Один з них - встановити герметичну порожнину кесон-водолазний дзвін навколо місця ремонту і відкачати всю воду: це одна з умов підготовки до нормальної зварюванні на повітрі, хоча місце може знаходитися глибоко під рівнем моря.

Інший метод підводного зварювання полягає в тому, щоб підготувати камеру, заповнену газом (гелієм) під високим тиском (гіпербарична), щоб відштовхнути воду назад, і щоб зварювальник, оснащений дихальної маскою і іншим захисним обладнанням, цілком нормально зварював на глибині води, але під тиском.

Третій - метод мокрого підводного зварювання, являє собою здійснення з'єднання безпосередньо в цьому середовищі. В даному випадку робочий об'єкт, і зварювальник знаходяться у воді. В якості додаткових пристосувань виступають електроди ОЗС-3; UW / EZ-2 і т.д. для зварювання під водою і обладнання, а також знання і досвід виконавця-зварник повинен бути ще і водолазом. При проведенні робіт на глибині зварювальна дуга виділяє велику кількість теплової енергії і випаровує воду навколо себе. Це дозволяє створювати якусь сферу, заповнену газом. У цій сфері дуга продовжує стабільно горіти, навіть незважаючи на тиск. Замість цього сила дуги генерує міхур з суміші газів, який дозволяє плавлення і з'єднанню металу відбуватися більш-менш нормально, використовуючи спеціально покриті електроди, щоб уникнути поглинання занадто великої кількості водню в зварному шві. Існує також менш поширений метод підводного зварювання, в якому використовується спеціальний пальник, розпорошуються конус води під високим тиском, всередині якого захисний газ ізолює місце зварювання від води під час роботи.

Інші зварювальні процеси

Всі знають, що не існує універсального процесу зварювання, ідеально адаптованого і зручного для будь-якої форми і матеріалу з'єднання. Однак в більшості випадків може бути обраний один або кілька процесів, які дозволяють виконувати прийнятні зварні шви.

Чи знаєте ви, що ...

Історія зварювання говорить що - ковальське зварювання, відноситься до категорії тиску, як один з найстаріших процесів, виконаних в ковальській майстерні задовго до двадцятого століття. 

Це з'єднання досягається, коли два елементи, зазвичай кінці сталевого прута, нагріті до білої температури в печі з примусовим повітряним спалюванням вугілля, швидко з'єднуються і ретельно забиваються в ковадло, щоб видалити будь-який шар оксиду, який може бути присутнім, і ретельно їх обробити, для щільного з'єднання.

Схожі, але різні ...

Була розроблена сучасна складна версія, названа зварювання тертям, яка має кілька важливих застосувань, особливо для масового виробництва або для спеціалізованих ремонтів. Різновид зварювання тиском, при якій нагрів здійснюється тертям, викликаним - переміщенням / обертанням однієї із з'єднуваних частин виробу, що зварюється. Використовується для з'єднання різних металів і термопластиків в авіабудуванні і автомобілебудуванні остаточне з'єднання формується на завершальній стадії процесу, коли до вже нерухомим зразкам прикладається проковочное зусилля. 

Найбільш важливими в категорії тиску є процеси стійкого зварювання, які далі поділяються на точкову, шовний і проекційне зварювання, часто з високим ступенем автоматизації.