Звичайно ваші професійні навички грають дуже велику роль у роботі, але без професійного та якісного інструменту ідеального шва досягти просто неможливо. Мова йде не тільки про зварювальний апарат, а й про, не менш важливу річ у роботі - пальник.

Для того, щоб його обрати, потрібно врахувати всього декілька ключових факторів: ергономіка; довжина рукава; сила струму; охолодження; зручність її ремонту та обслуговування.

  1. Ергономіка. Чим зручніше та природніше лягає пальник в руку, тим якісніше буде якість шва, ефективність роботи й безпека. Найкраще коли кнопка пуску розміщується знизу - прямо під вказівним пальцем, руків'я повинно бути з вирізами для зручності. Також краще, коли руків'я вироблене з термостійкого ізоляційного матеріалу. Останнє на що хотілось би звернути увагу - наявність євро роз'єму, який дає можливість легко та безпечно під'єднати пальник. 
  2. Довжина рукава. Взагалі довжина варіюється від 2 м до 8 м. Ми б рекомендували брати з запасом, адже можуть виникнути різні ситуації, де Вам знадобиться більша довжина. Одним словом - зайвим не буде. Але якщо Ви працюєте в гаражі, або на дачі, то буде достатньо 2 -3 метри. 
  3. Сила струму. Тут нічого складного. Сила струму повинна бути не менше, ніж видає Ваш апарат.
  4. Метод охолодження. Існує два методи охолодження: повітряне та водяне. перший підходить для апарату з силою струму до 250 А, тобто для короткочасних  робіт. Другий метод потрібен при професійному використанні, коли буде високе навантаження, довгі шви, одним словом,  великий обсяг роботи.
  5. Зручність ремонту та обслуговування. Як би Ви обережно не ставилися до пальника, але рано чи пізно всі її деталі зношуються, псуються та потребують заміни. Найскоріше зношуються такі елементи - сопло, дифузор і контактний наконечник. Саме вони впливають на продуктивність обладнання та якість шва. 

Потрібно не забувати перевіряти стан елементів MIG пальника та виявивши несправність одразу виконати заміну. Знайти всі витратні матеріали не складає труднощів. 

І наостанок, декілька порад з експлуатації та зберігання зварювального рукава:

  • зберігати краще на самому апараті, підвішуючи на призначені для цього гачки;
  • слідкуйте за тим, щоб не чіпляти рукавом гострі кути, предмети, виступи, щоб не пошкодити захисний шар;
  • не залишайте рукав на підлозі, щоб ніхто його не зачепив та не пошкодив;
  • не допускайте перегинів;
  • зварюючи шов у вертикальному чи стельовому положенні, слідкуйте, щоб нічого не стікало і не потрапляло на рукав;
  • запобігайте, щоб машинне мастило чи пальне потрапляло на рукав напівавтомата, це може роз’їсти його;