На сьогодні важко уявити авіацію, космос, машинобудівництво, будівництво, побутові ремонти без зварювальних робіт. Найрізноманітніші способи з'єднання металів та їх сплавів широко використовується  у наш час. І окреме місце у цьому слід відати недорогому, але дуже ефективному методу TIG-зварювання.

У цій статті ми зробимо огляд на способи роботи, технології та метали, які зварюються цим методом. 

Окрему увагу хотілося б приділити апаратурі, обладнанню та розхідним матеріалам, а також принципи роботи в у середовищі захисного інертного газу.

Особливості такого методу полягають у використанні інертного газу аргону. Він важче гелію та утворює на місці зварювання газову подушку, яка повністю витісняє кисень і інші домішки. Це дозволяє домогтися високої якості шва і його надійного зчеплення.

Зварювання технології TIG має багато переваг, серед яких:

  • високоякісні зварювальні шви;
  • можливість контролювати процес зварювання і стан електродуги;
  • метал під час роботи не розбризкується в різні боки;
  • процес зварювання можна виконувати в будь-якому положенні;
  • відсутність шлаків, шкідливих викидів, які можуть потрапити в агрегат і привести до ламання апарату.

Цим способом також можна зварювати дуже тонкі, витончені верстви металу, єдиний недолік - процес зварювання відбувається набагато повільніше, ніж зварювання металу іншими апаратами.

Що ж потрібно для того, щоб почати працювати TIG зваркою:

  • спеціальний пальник, оснащену керамічним соплом зі струмопровідною цангою всередині, що служить для кріплення вольфрамового електрода, і держаком з байонетним роз'ємом, для підключення до зварювального апарата і балона з інертним газом;
  • шланговий пакет, що складається з силового кабелю й рукава подачі захисного газу;
  • балон з аргоном або гелієм (два балони, якщо потрібно отримати суміш цих газів). 

Електрод виступає з сопла лише на кілька міліметрів, а основна його частина поміщена в довгий ковпачок (капу). На руків’ї пальники є кнопка, при натисканні на яку струм надходить на електрод для створення зварювальної дуги, а газ подається в сопло пальника, захищаючи зону зварювання від атмосферного повітря.
Для проведення зварювальних робіт виникає необхідність використовувати  присадний дріт або пруток з того ж металу, що і деталі, які потрібно зварити. При щільному приляганні та невеликій товщині зварювальних деталей дріт може не знадобитися. Буде досить розплавити дотичні межі. В інших випадках зварювальник-аргонщик однією рукою подає пруток, а другою тримає пальник. 

Найпопулярнішим на сьогодні обладнанням для TIG-зварювання є аргоновий зварювальний апарат інверторного типу, побудований на елементній базі IGBT. Він перевершує трансформаторні та випрямні апарати по всім експлуатаційним показникам. Сьогодні можна купити для аргонової зварювання інвертори різних видів, з різним функціоналом, включаючи апарати:

  • професійного, напівпрофесійного або побутового призначення;
  • постійного струму (DC) або універсальні (АС / DC), що використовують для зварювання не тільки постійний, але і змінний струм, що дозволяє зварювати заготовлення з алюмінію і його сплавів;
  • з імпульсним режимом для виконання лінійних швів при зварюванні деталей з тонколистового металу, або без нього;
  • з водним, повітряним примусовим і повітряним примусовим інтелектуальним охолодженням. 

Ми намагалися максимально детально розповісти про зварювання і її застосуванні при роботі з різноманітними металами, і в режимі постійного та перемінного струму. Цей метод вимагає витрат та певної кваліфікації, але опанувавши його, Ви отримаєте універсальний спосіб з'єднання найрізноманітніших деталей і можливості ремонту виробів з металу різної товщини.

Хочете купити аргонодугове зварювання зі швидким доставленням по Україні протягом 1-2 днів? Замовте її на сайті нашої компанії. Основні переваги покупки інвертора для аргонового зварювання на gradient.ua: вигідна ціна при високій якості та надійності обладнання, надання гарантії на 3 роки та сервісного обслуговування в гарантійний та післягарантійний період.