Дуже часто вдома або в гаражі, щось потрібно відремонтувати. І саме електрозварювання ідеальний спосіб отримати нероз'ємного з'єднання. Для таких побутових задач зовсім не потрібно проходити курси зварника, достатньо розібратися який апарат і витратні матеріали придбати, та трохи потренуватися.
І перше у чому ми повинні визначитися - для чого нам потрібен апарат, який ми збираємось використовувати та його технічні характеристики. Для електрозварювання можна використовувати зварювальний трансформатор( вони варять змінним струмом, дуже шумно працюють, дуга тріщить). Плюс до цього часто спостерігається просаджування напруги у всій мережі.
Другий метод - це електрозварка інвертором, який варить постійним струмом.
Його переваги:
- рівномірний шов;
- м’яке горіння дуги;
- набагато менше шлаку та бризк;
- компактний розмір, зручний для транспортування і роботи у важкодоступних місцях;
- не пересаджують напругу у мережі;
Зварювання напівавтоматом або вольфрамовим електродом побудована на плавленні металу електричною дугою, але в цьому випадку працюють інші способи зварювання.
І так, що ж нам потрібно для роботи
Підбираємо апарат в залежності від задач, які перед нами стоять. Для дому, гаражу та дачі вистачить від 160 А до 250 А. Далі для підключення нам потрібні кабелі маси й електродотримача (краще брати 4-5 метрів, щоб вистачило для всіх видів робіт).
Та куди ж без електродів? Обирають їх виходячи з того, який матеріал ми будемо зварювати.Новачкам краще придбати електроди з рутиловим покриттям. Ціна на витратні матеріали доступні.
Ніколи не потрібно нехтувати своєю безпекою під час роботи зваркою. Обов'язково придбайте краги та захисну маску. Не повинно бути відкритих ділянок шкіри. Пам'ятайте про це!
Як правильно налаштовувати апарат та підключати електрод, усі нюанси краще за все вивчити по відео урокам, досить буде подивитись декілька і можна йти тренуватися пару раз на непотрібному клаптику металу. А далі сміливо виконувати поставлені задачі.
Хотіли ще розібрати найпоширеніші помилки новачків:
- тремтяча рука (ніколи не тримайте руку без опори, бо якісного шва Ви не отримаєте);
- не потрібно поспішати, треба вести електрод повільно та спокійно;
- шлак не можна одразу відбивати, адже шов повинен охолонути, інакше, його можна пошкодити;
- новачки часто не можуть правильно визначити шлак це чи метал (підказка: через світлофільтр метал білого кольору, а шлак - червоного);
І декілька порад початківцям наостанок
- Для розпалювання електроду краще мати поруч непотрібний шматок металу (розпалити електрод на ньому, а потім вже переходити варити на стик для з’єднання);
- Перед початком зварювання обов'язково зафіксуйте між собою прихватками обидві сторони виробу;
- Для зварювання металу товщиною 1 мм знадобляться тренування, так одразу не вийде. Скоріш за все, Ви просто отримаєте багато прожогів. Тому не розраховуйте, що з першого разу вийде варити такий тонкий метал;
- Найкраще буде придбати апарат з функцією “Антиприлипання”;
- А функція “Гарячий старт” забезпечить Вам швидкий підпал електроду;