Нержавіюча сталь є на сьогодні дуже популярним матеріалом, через свої властивості: успішно протистоїть корозії, міцність та довговічність, легкою обробкою й гарним зовнішнім виглядом. Використовується у багатьох сферах нашого життя: побутовій, промисловій, виробничій та ін.
Потрібно обов'язково знати правила для дотримання правильної технології зварювання нержавіючої сталі:
- зачистити робочу поверхню та деталі які будуть зварюватися від бруду, фарби та всього зайвого;
- потім потрібно прихопити шов у декількох місцях, щоб кут між стрижнем і основою становив 45 - 60 градусів;
- потрібно правильно обрати силу струму;
- варіть шов швидкими невеликими стібками короткої дуги (може утворитися в’язка зварювальна ванна);
- не охолоджуйте шов, він повинен сам поступово охолонути;
- електроди повинні бути зворотної полярності, а для товстого матеріалу електроди обирати потрібно відповідного діаметру; ;
- під час роботи контролюйте, щоб не утворювались розтоплювання;
І пам'ятайте для перших разів краще тренуватися на чорнових матеріалах.
Які ж існують методи зварювання нержавіючої сталі?
Усього їх три: різниця у робочому оснащені та витратних матеріалах. Тепер розглянемо, кожний метод детальніше.
1. Ручним електродом (ММА)
Таке зварювання є універсальним, може використовуватися як у професіональних цілях, так і домашніх. Привілеями є: легкість та швидкість процесу; бюджетність обладнання та витратних матеріалів; можна працювати апаратом протягом усього робочого дня; компактні та зручні при транспортуванні; якість та міцність зварювальних швів. Для роботи потрібне джерело постійного струму.
2. Ручне зварювання аргоном з вольфрамовим електродом (TIG)
Може виконуватися за допомогою вольфрамових електродів змінним або постійним струмом прямої полярності. Та за що цінують цей метод так це за рівні, гладкі, естетично гарні, якісні та надійні шви. Одним словом це дуже чистий метод зварювання, навіть, від шлаку не потрібно очищати шви. Але процес не буде вже таким швидким, як у першому випадку. Витратні матеріали та апарати - не зовсім бюджетні.
3. Напівавтоматичне зварювання дротом (MIG)
Для роботи потрібне обладнання з постійним струмом і механізмом подачі. Такий метод зварювання є дуже продуктивним, але якість швів поступається ручному зварюванню.
Особливості зварювання нержавіючої сталі
При роботі зі нержавійкою є певні складнощі, які можуть виникнути та зіпсувати якість шва. Тому потрібно підібрати витратні матеріали та правильний режим зварювання.
Перша з проблем, яка може виникнути - при нагріванні підвищується лінійне розширення легованої сталі. Через що після охолодження можливе виникнення тріщин у шві. Вирішення простіше, ніж може здатися. Використовувати електроди, у складі яких містяться еластичні добавки.
Ще одна порада - довгі шви виконувати у шаховому порядку, а суцільні накладати послідовно.
Друга проблема - вигорання легованих елементів. Тут просто потрібно, щоб у присадному металі було додано ще більше легованих елементів.
Також можна зіштовхнутися з не герметичним стиком. Така проблема виникає, коли вуглець зі сталі вступає у взаємодію з киснем. Щоб це уникнути зварювальна ванна повинна бути захищена газами.